App-солютната хегемония на мобилните приложения в бюти индустрията

App-солютната хегемония на мобилните приложения в бюти индустрията

Фото: Medium

Мобилните приложения промениха из основи начина, по който потребителите откриват, изпробват и купуват продукти за красота. Въпреки че традиционното посещение в магазин все още е предпочитан начин за попълване на козметичната чантичка, лавинообразно расте броят на хората, които  избират червило, руж или сенки с помощта на апликации. Приложенията за мобилни телефони се превърнаха в основна движеща сила, която прекроява индустрията, а световните козметични гиганти рационализират пазаруването и предефинират начина, по който клиентите се ангажират с техните продукти. Като се има предвид, че всяка година в Google има над 4 млрд. заявки за търсене, свързани с красотата, става повече от ясно, че челните редици в бранша са все по-тясно свързани с дигиталното присъствие в мрежата.

Фото: Forbes

Сефора

„Сефора“ е известна с иновативния си подход към красотата и допринася в най-голяма степен за революцията в сектора. Мобилното приложение на компанията е много повече от електронен магазин – чрез използването на потребителски данни се предоставят персонализирани препоръки за продукти и оферти, съобразени с индивидуалните предпочитания и типове кожа. Една от най-новаторските функции на приложението на „Сефора“ е възможността, която предоставят на своите клиенти, за виртуално изпробване на грим. Чрез технологията за добавена реалност (AR) потребителите могат виртуално да тестват желаните продукти, преди да направят покупка. Тази функция ппроменя коренно начина, по който клиентите взаимодействат с козметиката, като улеснява намирането на идеалния нюанс, без изобщо да имат нужда от присъствие във физически магазин.

Фото: Medium

Според специалистите на бранда, средностатистическата жена купува грешен цвят фон дьо тен поне седем пъти, преди да намери правилния за нея нюанс. Приложението Pocket Contour идентифицира формата на лицето на потребителя и анализира симетрията на чертите на лицето. Въз основа на тези данни, се получават персонализирани инструкции за нанасяне на грим стъпка по стъпка заедно с препоръки за продукти.

Патентованата технология Color IQ на „Сефора“ е друг пример за иновация в този бранш. Тя се основава на уникалния цветен IQ номер, който клиентът получава, след като се сканира неговата кожа. Този номер съответства на различни козметични продукти и приложението предлага най-подходящите от тях.

Лореал

„Лореал“ също предлага на своите клиенти подобно дигитално преживяване. Приложението на френския козметичен гигант се нарича „Makeup Genius“. Това интерактивно огледало позволява на потребителите да тестват продукти виртуално, използвайки камерата на устройството си, а след това да ги поръчават чрез електронния магазин на бранда. Това приложение решава един от основните проблеми, пред които се изправят потребителите в козметичните магазини – нежеланието да използват мострите на продукти като червило и фон дьо тен, които вече са били използвани от някой друг преди тях.

„Makeup Genius“ – приложението на „Лореал“. Фото: Global cosmetics news

От централата на компанията представят апликацията по следния начин: „Представяли ли сте си някога, че можете да изпробвате стотици визии за броени минути? Най-новата революция от L’Oreal Paris: грим за виртуална реалност, който ви позволява да приложите всяка визия и продукт към вашето изображение .. Усмихнете се, променете изражението си, движете главата си – гримът ще ви последва! Резултатът е зашеметяващ, все едно го носите“. Използвайки технологията за добавена реалност, „Лореал“ инсталира интерактивни устройства в своите бутици в Шанхай, Ухан и Чанша. Тези устройства се наричат „Магически огледала“ и се основават на функционалността на приложенията на Genius, но предлагат и допълнителното забавление клиентът да може да се огглежда в истинско огледало.

Фото: Shops online

Източници:

Forbes

I can Infotech

RetailBoss

Medium

Future Stories

Още от Smart Beauty