Григор Димитров отвя Алкарас

Григор Димитров взе втора победа срещу Карлос Алкарас. Фото: BBC

Първата ни ракета Григор Димитров победи безапелационно световния №2 Карлос Алкарас в един от най-силните мачове в кариерата си и се класира за полуфиналите на тенис турнира в Маями от сериите Мастърс 1000. След 94-минутна игра българинът отстрани своя противник, като това е втора победа за Димитров от общо пет мача помежду им. В следващия си двубой Григор Димитров ще се изправи срещу Александър Зверев от Германия, а в случай че победи, той ще се завърне в Топ 10, където не е бил от 2018 г.

В първия сет Димитров взе победата с 6:2. Вторият сет също започна в полза на българина и той поведе с 4:1 гейма. Въпреки че Алкарас успя да изравни, Димитров затвори мача с 6:4.

Григор Димитров взе важната победа пред очите на дъщерята на Доналд Тръмп – Иванка Тръмп и на боксовата легенда Майк Тайсън.