Лоялността на младите потребители вече не е гарантирана, а трябва да се заслужи, показват резултатите от проучване, проведено в САЩ. Според данните 43% от представителите на поколението Z и 41% от Милениалите са готови да се откажат от марка, която досега са подкрепяли, ако тя започне да им се струва скучна.
Тази констатация трябва да се превърне във важен сигнал за търговците, чиято основна задача ще бъде да подобряват непрестанно своите стратегии и тактики в наситената маркетингова среда. „Независимо дали потребителите се интересуват много от марката, единственият начин да се пресече шумът, е прилагането на по-добра персонализация и използването на уникално съдържание, базирано на индивидуалните интереси“, твърдят авторите на проучването.
Други ключови констатации от изследването показват, че 33% от поколението Z са опитали нова марка само заради нейния креативен маркетинг. В допълнение, 33% твърдят, че са привлечени от марки, които използват „готино“ съдържание или изображения, в сравнение със само 27% от други възрастови групи, които дават положителен отговор на този въпрос. 26% от поколението Z пък търсят марки, които предлагат запомнящи се изживявания.
Оказва се, че предизвикването на първоначална лоялност и превръщането й в дългосрочна лоялност изисква персонализация на посланията. „Ясно е, че потребителите днес, не само поколението Z, очакват повече от „бизнес както обикновено“. Те искат смислени и запомнящи се изживявания“, споделя Сара Рихтер, главен маркетинг директор в агенцията SAP Emarsys, която провежда изследването. Според нея AI е единственото практично решение за осигуряване на взаимодействие с публиката в точния момент. Марките, които приемат задвижваната от AI персонализация, са много по-добре подготвени да задържат клиентите ангажирани, особено когато обхватът на вниманието е кратък и изискванията са високи.
Източник: