MeMoon – меден месец в единствено число

MeMoon – меден месец в единствено число

Терминът възниква като контрапункт на традиционния Honeymoon за новобрачни двойки.

MeMoon е нова концепция за самостоятелно пътуване. Фото: LinkedIn

Меденият месец традиционно се свързва с романтични пътувания за новобрачни двойки, но в днешния свят концепцията за „…и заживели дълго и щастливо“ все по-често се преосмисля в единствено число.

MeMoon е нова тенденция, която предлага на самотния човек възможност да се наслади на подобно преживяване, като съчетава пътуване, почивка и време за себе си. Това е персонализирано приключение, предназначено за хора, които искат да изследват нови места сами, без да е необходимо да имат партньор до себе си.

Всъщност терминът MeMoon е въведен от Британи Алин от Ню Йорк, която създава онлайн пространството ThirtyWaves за необвързани жени в разцвета на 30-те си години.

Американката Британи Алин създава термина MeMoon. Фото: Life Goals

Първоначално това е блог за споделяне на личните преживявания на Британи, но постепенно тя започва да получава безброй съобщения от жени в същата житейска ситуация. Към днешна дата ThirtyWaves има 250 000 последователи в Инстаграм и акаунт с над 350 000 последователи в ТикТок, където хаштагът #memoon достига над 11 млн. гледания.

Определението, което Британи Алин дава за MeMoon на сайта си, гласи следното: „Съществително име: когато спреш да чакаш перфектния момент, причина или връзка и тръгнеш на мечтаното си пътуване… Самостоятелен „меден месец.“

Самата Британи споделя, че в периода между 21-та и 25-та си година е имала сериозна връзка и е била на прага на това да сключи брак. „Тогава осъзнах, че душата ми ме тласка в друга посока. Исках да видя какво е да живееш в нови градове и да пътуваш по света. С течение на годините осъзнах, че винаги съм искала да живея този по-независим живот и никога не съм имала съмнения, че съм направила грешка, като съм се отдалечила от брака и семейството.“, споделя още тя.

Оказва се, че най-големият страх на нейните последователи е дали самостоятелното пътешествие ще бъде депресиращо. Ето защо основният съвет, който дава Британи, е всеки ден от почивката да бъде предварително планирана и да включва дейности в отделни часови интервали. Например закуската може да бъде съчетана с наблюдаване на красив пейзаж и записки в личен дневник. Обядът може да бъде последван от посещение на забележителност или малко магазинче с местни, ръчно изработени стоки. След разходката, може да се отдели време за почивка, избор на вечерен тоалет, наблюдаване на залеза и вечеря.

А най-любимото изречение на пътешественичката е „Какво бихте направили, ако знаехте, че не можете да се провалите?“. Това е и начинът да вдъхва увереност на своите последователи, че соловите почивки не бива да се възприемат като изключение, а като норма.

Някалко съвета за соло пътешественици:

Проучете внимателно избраната дестинация, включително местните обичаи, съображения за безопасност и възможности за транспорт. Планирайте маршрута си предварително, но оставете място за гъвкавост и спонтанни приключения.

Превърнете личната си безопасност в приоритет, като информирате някого за плановете си за пътуване. Използвайте проверени места за настаняване и бъдете бдителни на обществени места. Бъдете внимателни, когато общувате с непознати.

Присъединете се към туристически общности, форуми или местни събития.

Подгответе багажа си, като имате предвид местния климат и култура. Винаги носете със себе си важните документи и надеждни средства за комуникация.

Източник:

Life Goals

Още от Smart Living